PSYCHOTERAPEUCI:
Jakub Ryniecki – psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji
Prowadzę terapię młodzieży i dorosłych, terapię par i terapię rodzin, konsultacje psychologiczne.
Ukończyłem studia psychologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szkołę psychoterapii systemowej prowadzoną przez WTTS w Poznaniu.
Agata Ryniecka – psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji
Nie znaleziono galerii.Założycielka Samo-dzielni. Pracownia edukacyjno-psychologiczna. Prowadzi: konsultacje psychologiczne dla rodziców, warsztaty psychologiczne i psychoterapia indywidualna, par i rodzinna
Ukończyłam studia psychologiczne na UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe z seksuologii. Od ponad 15 lat prowadzę zajęcia dla dzieci i młodzieży, wspierając ich rozwój i pomagając w przezwyciężaniu trudności szkolnych i nie tylko (holistyczne ujęcie trudności dziecka).
Jagoda Karalus – psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji
Zajmuję się konsultacjami psychologicznymi, terapią rodzin i terapią indywidualną dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Gosia Moszyk – coach i terapeuta TSR (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach)
Jestem pedagogiem, wychowawcą w szkole podstawowej Spark Academy, coachem, terapeutką Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w trakcie certyfikacji i szkoleniowcem. Pracuje w oparciu o metodę Kids’ Skills -podejście wspierające młodzież i dzieci w trudnościach emocjonalnych i behawioralnych.
Anna Fiłoniuk – Ciepierska – psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna z certyfikatem
Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym z certyfikatem. Ponadto mam za sobą szkolenia z zakresu dialogu motywacyjnego, terapii schematów, metod leczenia traum oraz blok warsztatów z zakresu racjonalnej terapii zachowania. W ramach swojej pracy zawodowej współpracowałam z Medpolonia Poznań, Multimed Gniezno czy SWPS. Jestem też trenerem i wykładowcą – 6 lat związana z UAM Poznań, a obecnie prowadzę treningi interpersonalne dla studentów Wydziału Psychologii Uniwersytetu WSB Merito. W pracy najważniejsze jest dla mnie dobro pacjenta, okazanie zrozumienia i współczucia oraz uważnienie potrzeb i emocji pacjentów. Zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych, zaburzeń zachowania oraz rozwojem osobistym. Ponadto pracuje ze stresem, podejściem do kwestii finansowych oraz poprawą relacji. Moim konikiem jest praca z traumą. Pracuję zarówno z dorosłymi jak i młodzieżą oraz dziećmi.
PEDAGODZY
Patrycja Jagiełka – pedagog
Prowadząca zajęcia: terapia pedagogiczna
Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu ze specjalności edukacja elementarna i terapia pedagogiczna oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.
Michał Jastrząbek – pedagog specjalny
Prowadzący zajęcia: TUS, rewalidacja, projekt Baza
Mój świat to przede wszystkim rodzina, jestem mężem i tatą, dużo czasu spędzam na oglądaniu świata z perspektywy kilkuletnich dzieci. Relacje z drugim człowiekiem, wspólne smutki i radości, uczą mnie każdego dnia, jak jesteśmy różni, a każdy człowiek, którego spotykam, jest dla mnie niezwykłą i niepowtarzalną historią, której czasem staję się częścią. Z wykształcenia jestem pedagogiem specjalnym, bliskie jest mi podejście relacyjne, Porozumienie Bez Przemocy oraz popełnianie błędów i szukanie wspólnych rozwiązań. W wolnych chwilach lubię napić się dobrej kawy i herbaty, zrobić biwak w lesie, a zimą wskoczyć do zamarzniętego jeziora.
Izabela Nitka – pedagog specjalny
Prowadzący zajęcia: TUS, rewalidacja, projekt Baza
Jestem Iza. Wybrałam współtworzenie Bazy, bo wierzę w cel i misję naszych działań. Widzę, że to, co robimy pomaga i wspiera dzieci w sięganiu swej pełni. Jest to projekt tworzony z sercem, z uważnością na indywidualne podejście do człowieka. Pracuję z dziećmi w oparciu o relacje, powoli poznajemy się, odkrywamy się i budujemy wzajemne zaufanie, na tyle na ile gotowe jest dziecko. To relacyjne podróże są moją ulubioną częścią tej pracy. Towarzyszenie małemu człowiekowi jest dla mnie wzruszającym doświadczaniem. W swojej pracy staram się widzieć człowieka jako całość – z supermocami i z wyzwaniami rozwojowymi, z tym, co przynosi codzienność.
Do tego jest las. Częste przebywanie w naturze choćby tak po prostu, ma działanie terapeutyczne. Las, prezentujący cykliczność natury, jest dla mnie zwierciadłem i inspiracją do poszukiwania kierunku wzrostu. Jest też nieograniczonym zasobem zabaw, pomysłów oraz twórczego spędzania czasu.
Z wykształcenia jestem pedagożką specjalną, obecnie rozwijam się dalej jako trenerka kompetencji społecznych w Holistycznej Szkole Trenerów.
Anna Witkowska – pedagog
Prowadząca zajęcia: terapia pedagogiczna
Ukończyłam studia pedagogiczne na Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną. Jestem pedagogiem szkolnym i mamą trojga dzieci. Uwielbiam prace z drugim człowiekiem a w szczególności z dziećmi. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla małych dzieci, lubię rozmawiać i dzielić się swoim doświadczeniem z innymi rodzicami. Z pracownią Samo-dzielni jestem związana od początku jej powstania.
OSOBY WSPÓŁPRACUJĄCE
Olga Przybył – dietetyk, psychodietetyk
Specjalizuję się w szeroko pojętej dietetyce rodzinnej. Pomagam prawidłowo odżywiać się kobietom w ciąży, w czasie laktacji, a także pacjentom w czasie prokreacji. Wspieram zabieganych rodziców dobrze żywić siebie i dzieci. Specjalizuję się w żywieniu dzieci od momentu rozpoczęcia rozszerzania diety (metodą BLW) do momentu, kiedy pacjent czuje się pewnie ze swoimi wyborami żywieniowymi. Prowadzę warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków i ich rodziców.