PSYCHOTERAPEUCI:

Jakub Ryniecki – psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji

Prowadzę terapię młodzieży i dorosłych, terapię par i terapię rodzin, konsultacje psychologiczne.

Ukończyłem studia psychologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szkołę psychoterapii systemowej prowadzoną przez WTTS w Poznaniu.

Czytaj dalej

Towarzyszę klientom w ich opowieści i w odkrywaniu źródła ich trudności, wspólnie szukamy możliwych rozwiązań i sposobu komunikacji swoich potrzeb i emocji, tak aby przeformułować tę opowieść na taką, która będzie źródłem satysfakcji i pozytywnych skojarzeń w miejsce trosk i napięcia. W mojej pracy dążymy do porozumienia między najbliższymi osobami, nierzadko spotykając się na spotkaniach terapeutycznych całą rodziną.

Uczestniczę w spotkaniach superwizyjnych z certyfikowanym superwizorem i w interwizjach koleżeńskich, dzięki którym zdobywam nową wiedzę i doświadczenie. 

Jako osoba dwujęzyczna prowadzę również terapię w języku angielskim.

 

 

Agata Ryniecka – psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji

Nie znaleziono galerii.

Założycielka Samo-dzielni. Pracownia edukacyjno-psychologiczna. Prowadzi: konsultacje psychologiczne dla rodziców, warsztaty psychologiczne i psychoterapia indywidualna, par i rodzinna

Ukończyłam studia psychologiczne na UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe z seksuologii. Od ponad 15 lat prowadzę zajęcia dla dzieci i młodzieży, wspierając ich rozwój i pomagając w przezwyciężaniu trudności szkolnych i nie tylko (holistyczne ujęcie trudności dziecka).

Czytaj dalej

We współpracy z rodzicami podczas konsultacji jesteśmy w stanie efektywnie wspierać małe dzieci, jak i nastolatki.

Zainicjowała domowe grupy zabawowe, leśne grupy zabawowe, Małe Przedszkole (adaptacyjne grupy zabawowe). Założyła Wioskę Samodzielnych Rodziców, dzięki której rodzice mają przestrzeń na własny rozwój i wymianę doświadczeń (dołącz do grupy na facebooku).

Dodatkowe kształcenie: udział w licznych szkoleniach i konferencjach np. Konferencja o nastolatkach, warsztaty “Dziecko w szkole” organizowanych przez Natalię Fedan (certyfikowaną trenerką metody Self-reg, która jest nam bliska w pracy z klientami). Ukończyła kurs uważności MBSR organizowanym przez Agnieszkę Pawłowską. Ukończyła kurs podstawowy psychoterapii systemowej (WTTS w Poznaniu). Ukończyła warsztat NVC u Agnieszki Pietlickiej (Ja, Ty) i warsztaty System Wewnętrznej Rodziny cz. I i II. Nieustannie uczę się i kształcę.

Obecnie uczestniczę w kursie zaawansowanym psychoterapii systemowej. Podlegam ciągłej superwizji indywidualnej i grupowej. Przeprowadzamy regularnie interwizje z innymi psychoterapeutami w naszym zespole.

Samo-dzielni zostali stworzeni z pasji do odkrywania dzieci, wsłuchiwania się w ich emocje i potrzeby. Dzieci, które uczestniczą w naszych zajęciach, czują się akceptowane, przez co chętnie przychodzą do pracowni, a poprzez zabawę uczą się i rozwijają. Pracownia to przestrzeń dla całej rodziny.

 

Jagoda Karalus – psycholog, psychoterapeuta systemowy w trakcie certyfikacji

Zajmuję się konsultacjami psychologicznymi, terapią rodzin i terapią indywidualną dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Czytaj dalej

Ukończyłam studia psychologiczne na UAM w Poznaniu i podyplomowe studium pedagogiczne. Jestem psychoterapeutką systemową w trakcie kształcenia się na WTTS w Poznaniu.

W terapii koncentruje się na słuchaniu i poszukiwaniu przyczyn trudności. Dbam w trakcie spotkania o zrozumienie, wsparcie i wzajemne zaufanie. W terapii dzieci podążam za potrzebami dziecka oraz jego możliwościami.

Doświadczenie zdobywałam prowadząc grupy zabawowe dla dzieci od 1 do 3 roku życia, na stażach i praktykach m. in. na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu, w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej i pracując jako psycholog w służbach mundurowych oraz nauczyciel akademicki.

Gosia Moszyk – coach i terapeuta TSR (terapia skoncentrowana na rozwiązaniach)

Jestem pedagogiem, wychowawcą w szkole podstawowej Spark Academy, coachem, terapeutką Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w trakcie certyfikacji i szkoleniowcem. Pracuje w oparciu o metodę Kids’ Skills -podejście wspierające młodzież i dzieci w trudnościach emocjonalnych i behawioralnych.

Czytaj dalej

Mam ponad 15-letnie doświadczenie w pracy w edukacji w Polsce i za granicą. W szkole towarzyszę uczniom i rodzicom w procesie wychowawczym i organizuję środowisko uczenia się. W gabinecie wspieram w procesach zmiany i rozwoju. Moją supermocą jest pomoc w odkrywaniu potencjału i praca na zasobach.

Prowadzę coaching z dziećmi w szkole podstawowej, nastolatkami oraz rodzicami.

Anna Fiłoniuk – Ciepierska – psycholog, psychoterapeutka poznawczo-behawioralna z certyfikatem

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo – behawioralnym z certyfikatem. Ponadto mam za sobą szkolenia z zakresu dialogu motywacyjnego, terapii schematów, metod leczenia traum oraz blok warsztatów z zakresu racjonalnej terapii zachowania. W ramach swojej pracy zawodowej współpracowałam z Medpolonia Poznań, Multimed Gniezno czy SWPS. Jestem też trenerem i wykładowcą – 6 lat związana z UAM Poznań, a obecnie prowadzę treningi interpersonalne dla studentów Wydziału Psychologii Uniwersytetu WSB Merito. W pracy najważniejsze jest dla mnie dobro pacjenta, okazanie zrozumienia i współczucia oraz uważnienie potrzeb i emocji pacjentów. Zajmuje się leczeniem zaburzeń psychicznych, zaburzeń zachowania oraz rozwojem osobistym. Ponadto pracuje ze stresem, podejściem do kwestii finansowych oraz poprawą relacji. Moim konikiem jest praca z traumą. Pracuję zarówno z dorosłymi jak i młodzieżą oraz dziećmi. 

PEDAGODZY

 

Patrycja Jagiełka – pedagog

Prowadząca zajęcia: terapia pedagogiczna

Ukończyłam studia pedagogiczne na  Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu ze specjalności edukacja elementarna i  terapia pedagogiczna oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Czytaj dalej

Jestem nauczycielem w szkole podstawowej. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu zajęć w klasach ”zerowych” i początkowych, korekcyjno- kompensacyjnych oraz, wyrównawczych. Byłam również wolontariuszem w Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawności „Potrafię Więcej”.  Uczestniczyłam w kursach i szkoleniach podnoszących moje kompetencje w zakresie pracy z dzieckiem i rodzicem.  Posiadam kwalifikacje  do prowadzenia zajęć z Sensoplastyki ® oraz diagnozy i terapii ręki.  

Anna Witkowska – pedagog

Prowadząca zajęcia: terapia pedagogiczna, rozwojowe małe przedszkole, leśna grupa zabawowa na Morasku

Ukończyłam studia pedagogiczne na Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z terapią pedagogiczną. Jestem pedagogiem szkolnym i mamą trojga dzieci. Uwielbiam prace z drugim człowiekiem a w szczególności z dziećmi. Mam doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla małych dzieci, lubię rozmawiać i dzielić się swoim doświadczeniem z innymi rodzicami. Z pracownią Samo-dzielni jestem związana od początku jej powstania. 

PROWADZĄCY ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH

Sonia Kotlarek – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Zanim na świecie pojawiły się moje dzieci, pracowałam jako nauczyciel przedszkolny. Przygoda z własnymi dziećmi sprawiła, że jeszcze bardziej chciałam poznać i zrozumieć świat tych “małych istot”.

Czytaj dalej

W pracy z dziećmi lubię ich autentyczność, otwartość, entuzjazm i kreatywność. Choć niektóre czynności, czy zabawy są powtarzalne, to każdy dzień w dziecięcym towarzystwie jest inny, niesie ze sobą niespodzianki i wyzwania. A ja lubię im towarzyszyć, pokazywać nowe rzeczy, inspirować i pomagać zrozumieć skomplikowane emocje.

Magdalena Baranowska

Magda w pracowni wprowadza ciepło i spokój. Od roku współpracuje z nami, zapewniając spójność podczas zajęć w pracowni swoją obecnością na każdych zajęciach, które odbywają się w godzinach przedpołudniowych. 

Czytaj dalej

Magda prywatnie jest mamą 5-letniego syna, na co dzień w pracowni osłuchuje dzieci z językiem angielskim i uczy nowych piosenek.

 

OSOBY WSPÓŁPRACUJĄCE

Olga Przybył – dietetyk, psychodietetyk

Specjalizuję się w szeroko pojętej dietetyce rodzinnej. Pomagam prawidłowo odżywiać się kobietom w ciąży, w czasie laktacji, a także pacjentom w czasie prokreacji. Wspieram zabieganych rodziców dobrze żywić siebie i dzieci. Specjalizuję się w żywieniu dzieci od momentu rozpoczęcia rozszerzania diety (metodą BLW) do momentu, kiedy pacjent czuje się pewnie ze swoimi wyborami żywieniowymi. Prowadzę warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków i ich rodziców.

Czytaj dalej

W swojej pracy pokazuję rodzinom, że można jeść zdrowo i jednocześnie z przyjemnością. Wspieram ich w pokonywaniu różnych trudności związanych z żywieniem. Pracuję również z rodzicami i dziećmi rozwijające się w spektrum autyzmu.

Prywatnie jestem mamą dwójki chłopców, 2 i 5 lat, obaj nauczyli mnie wiele w kwestii „niejedzenia”.

Szczególnymi obszarami moich zainteresowań są m.in.:

  • mikrobiota jelitowa,

  • żywienie osób w spektrum autyzmu,

  • wybiorczość pokarmowa oraz neofobia żywieniowa,

  • cukrzyca ciążowa,

  • dieta wegańska i wegetariańska dzieci i kobiet w czasie ciąży i laktacji

mgr Hanna Pietrzak – Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku fizjoterapii w sporcie – fizjoterapeutka i masażystka

W swojej pracy łączy wiedzę z dziedziny fizjoterapii, masażu, terapii manualnej oraz terapii powięziowej. Interesuje się złożonością i zależnością połączeń występujących w ludzkim organizmie, nowinkami w dziedzinie fizjoterapii, anatomii, ortopedii oraz terapii i rozwoju ciała poprzez ruch i trening medyczny, sportowy. W wolnym czasie poszerza swoją wiedzę poprzez szkolenia i kursy oraz artykuły i książki o tematyce zawodowej.