Agata Ryniecka – psycholog, psychoterapeuta systemowy

Założycielka Samo-dzielni. Pracownia edukacyjno-psychologiczna. Prowadzi zajęcia Koncentruj się i ucz samodzielnie, uważne uczenie się, grupy zabawowe, RPG, konsultacje psychologiczne dla rodziców, warsztaty psychologiczne dla młodzieży i trening złości, terapia dla dzieci i młodzieży, terapia rodzinna wspólnie z psychoterapeutą.

Ukończyłam studia psychologiczne na UAM w Poznaniu oraz studia podyplomowe z seksuologii. Od ponad 10 lat prowadzę zajęcia dla dzieci i młodzieży, wspierając ich rozwój i pomagając w przezwyciężaniu trudności szkolnych i nie tylko (holistyczne ujęcie trudności dziecka).

Czytaj dalej

We współpracy z rodzicami podczas konsultacji jesteśmy w stanie efektywnie wspierać małe dzieci, jak i nastolatki.

Zainicjowała domowe grupy zabawowe, leśne grupy zabawowe, Małe Przedszkole (adaptacyjne grupy zabawowe). Założyła Wioskę Samodzielnych Rodziców, dzięki której rodzice mają przestrzeń na własny rozwój i wymianę doświadczeń.

Organizujemy zajęcia wspierające samodzielność, bliski kontakt z naturą, uważność. Bawimy się w poszanowaniu granic drugiego człowieka, zachowując własną tożsamość. Uczymy się poprzez zabawę, podążamy za zainteresowaniami dzieci i młodzieży, zauważamy ich trudności, słuchamy i wspieramy.

Dodatkowe kształcenie: udział w licznych szkoleniach i konferencjach np. Konferencja o nastolatkach, warsztaty “Dziecko w szkole” organizowanych przez Natalię Fedan (certyfikowaną trenerką metody Self-reg, która jest nam bliska w pracy z klientami). Ukończyła kurs uważności MBSR organizowanym przez Agnieszkę Pawłowską. Ukończyła kurs podstawowy psychoterapii systemowej (WTTS w Poznaniu). Ukończyła warsztat NVC u Agnieszki Pietlickiej (Ja, Ty) i warsztaty System Wewnętrznej Rodziny cz. I i II. Nieustannie uczę się i kształcę.

Samo-dzielni zostali stworzeni z pasji do odkrywania dzieci, wsłuchiwania się w ich emocje i potrzeby. Dzieci, które uczestniczą w naszych zajęciach, czują się akceptowane, przez co chętnie przychodzą do pracowni, a poprzez zabawę uczą się i rozwijają.

Jakub Ryniecki – psycholog, psychoterapeuta systemowy

Prowadzę terapię dla dzieci, młodzieży i dorosłych, terapia par i terapia rodzin.

Ukończyłem studia psychologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szkołę psychoterapii systemowej prowadzoną przez WTTS w Poznaniu.

Czytaj dalej

W terapii z dziećmi wykorzystuję terapię przez zabawę, wykorzystując gry typu RPG. Jestem dwujęzyczny, stworzyłem zajęcia “Gra fabularna RPG po angielsku dla młodzieży”. Prowadzę terapię w języku angielskim i polskim.

Codziennie uczymy się czegoś nowego. Towarzyszę klientom w odkrywaniu źródła ich trudności, wspólnie szukamy możliwych rozwiązań i sposobu komunikacji swoich potrzeb i emocji. W naszej pracy dążymy do porozumienia między najbliższymi osobami, nierzadko spotykając się na spotkaniach terapeutycznych całą rodziną.

Uczestniczę w spotkaniach superwizyjnych z certyfikowanym superwizorem i w superwizjach koleżeńskich, dzięki którym zdobywam nową wiedzę i doświadczenie. Terapie rodzinne prowadzę razem z psychologiem (i żoną) Agatą Ryniecką, dzięki wspólnej terapii nasze spotkania z rodzinami są rozwojowe i twórcze.

Anna Witkowska

Jestem studentką pedagogiki wychowawczo – opiekuńczej oraz mamą dwojga chłopców w wieku przedszkolnym. Nieustannie biorę udział w różnych kursach i szkoleniach podnoszących moją wiedzę i kompetencję pracy z dziećmi.

Interesuję się psychologią rozwojową dzieci. Lubię prace z dziećmi, chcę podążać za nimi i dawać im poczucie bezpieczeństwa oraz zrozumienie.

Długie lata pracowałam z młodzieżą, prowadząc drużynę harcerską, co dawało mi dużo satysfakcji. Dzięki służbie zdobyłam doświadczenie między innymi porozumiewania się między ludźmi. Aktualnie wychowywanie swoich dzieci pomaga mi zrozumieć te małe istoty i zdobywać doświadczenie pracy z dziećmi. 

 

Sonia Kotlarek – nauczyciel wychowania przedszkolnego

Prowadząca zajęcia: Małe przedszkole, Grupa zabawowa, Klub 2-latka

Doświadczona nauczycielka wychowania przedszkolnego. 

Patrycja Jagiełka

Prowadząca zajęcia: terapia ręki i Sensoplastyka.

Ukończyłam studia pedagogiczne na  Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu ze specjalności edukacja elementarna i  terapia pedagogiczna oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka.

Czytaj dalej

Jestem nauczycielem w szkole podstawowej. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu zajęć w klasach ”zerowych” i początkowych, korekcyjno- kompensacyjnych oraz, wyrównawczych. Byłam również wolontariuszem w Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzieci ze Złożoną Niepełnosprawności „Potrafię Więcej”.  Uczestniczyłam w kursach i szkoleniach podnoszących moje kompetencje w zakresie pracy z dzieckiem i rodzicem.  Posiadam kwalifikacje  do prowadzenia zajęć z Sensoplastyki ® oraz diagnozy i terapii ręki.  

 

Gosia Moszyk

Z wykształcenia i zamiłowania nauczyciel wychowania i nauczania początkowego, absolwentka doradztwa zawodowego na UAM oraz dydaktyki nauczania języka angielskiego na WSJO w Poznaniu.

Czytaj dalej

Entuzjastka prowadzenia zajęć z użyciem myślenia projektowego (Design Thinking), metody projektów oraz komunikacyjnego podejścia do nauki języka obcego. Przez 10 lat doskonaliła umiejętności nauczania początkowego przy użyciu języka angielskiego w szkole międzynarodowej w Poznaniu- International School of Poznan . Ostatnie 4 lata spędziła w Berlinie współtworząc projekty edukacyjne z zakresu doskonalenia umiejętności 21 szego wieku (komunikacja, współpraca, kreatywności i krytyczne myślenie) dla dzieci i dorosłych.

Alicja Lisiecka

certyfikowany instruktor jogi dla dzieci, nastolatków i jogi rodzinnej

Yogala- Alicja Lisiecka przyrodnik z wykształcenia, z otwartym sercem do dzieci. Mama 2-letniego Bolka. Na macie od 10 lat. Joga dała mi ukojenie i uzdrowiła ciało. Jestem uważnym dorosłym z radosnym i energicznym wewnętrznym dzieckiem. 

Jagoda Karalus – psycholog, psychoterapeuta systemowa

Zajmuję się konsultacjami psychologicznymi, terapią rodzin i terapią indywidualną dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Ukończyłam studia psychologiczne na UAM w Poznaniu i podyplomowe studium pedagogiczne. Jestem psychoterapeutką systemową w trakcie kształcenia się na WTTS w Poznaniu.

W terapii koncentruje się na słuchaniu i poszukiwaniu przyczyn trudności. Dbam w trakcie spotkania o zrozumienie, wsparcie i wzajemne zaufanie. W terapii dzieci podążam za potrzebami dziecka oraz jego możliwościami.

Doświadczenie zdobywałam prowadząc grupy zabawowe dla dzieci od 1 do 3 roku życia, na stażach i praktykach m. in. na oddziale psychiatrycznym w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu, w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej i pracując jako psycholog w służbach mundurowych oraz nauczyciel akademicki.